Hogy a befektetésünket ne fújja el a szél
2016. október 28. írta: Wagner Solar

Hogy a befektetésünket ne fújja el a szél

Napelemes rendszer esetén legtöbbször a napelemekről és az inverterről esik szó, pedig nem csak ezekből áll össze egy komplett rendszer. Mindennek az alapja a tartószerkezet, amire a napelemeket rögzítik a szakemberek.

Egy napelemes rendszer használatát hosszú távra tervezhetjük, jó minőségű alapanyagok beépítése esetén 30-40 éves használattal számolhatunk. Éppen ezért fontos, hogy időjárásálló, strapabíró legyen az alap, amire építkezünk. Gondoljunk csak bele, milyen károkat okozhat, ha a rossz szerelés vagy a gyenge minőségű alapanyagok miatt lerepül a tetőről néhány napelem panel, gyakorlatilag elfújja a szél befektetésünket.

Származási hely

Tapasztalatunk azt mutatja, hogy európai gyártók termékeit beépíteni még mindig sokkal nagyobb biztonságot nyújt, mint egy távol keleti megoldás. A nagy választék közül a Schletter tartószerkezet egy igen jó megoldás. A Németországban gyártott sínek és kampók erősebbek, mint sok más gyártóknál.

sin.jpg

Schletter - sín vagyis modultartó profil (erre kerül fel a napelem)

Minőségi kérdések

Nem célunk egy gyártó termékét sem degradálni, így konkrét neveket nem említünk. De érdemes a végeleges döntés meghozatala előtt utánajárni olyan apróságoknak, mint például a sínek és kampók anyaga, vastagsága. A legtöbb cég ugyanis csak 4-5mm vastag kampót használ, törekedni kell a 6 milliméteres anyagvastagságra rozsdamentes kampók esetében. Néha az is előfordul, hogy még nem is rozsdamentes vagy alumíniumból készült tetőkampókat használnak spórolás miatt, hanem egyszerű festett, acélból- vagy vasból készült felület kezeletlen kampókat, mely nem állja ki az időjárási viszontagságokat és az elektrokémiai korrózió miatt a vas szépen lassan, de szinte biztosan elbomlik.

kampo.jpg

Schletter - tetőkampó (ezekkel a kampókkal rögzítik a tetőhöz a síneket)

A német Schletter gyártó kínálatában megtalálhatók a minőségi tetőkampók, amit a német éghajlati viszonyok alapján fejlesztettek ki, így időtálló erős tartószerkezetet épülhet ennek felhasználásával. Kampóik 6 mm vastagok. Nem utolsó sorban az általunk használt sínek sem 30x30 vagy 35x35 milliméter átmérőjűek, hanem erős 40x40 milliméteres alumínium profilból állnak. Napelemes rendszer vásárlása előtt érdemes összehasonlítani a különböző cégek ajánlatait és ilyenkor ne csak a 10 év gyártói garanciát figyeljük a tartószerkezetnél.

kupak.jpg

Schletter - sínlezáró kupak (Célja: a sín végére helyezik fel, hogy megakadályozza a víz befolyását a sínbe és óvja a szerelők kezét, hogy ne vágják meg magukat)

Európai házra célszerű európai terméket vásárolni, hogy biztosak lehessünk benne, hogy azt kapjuk, amire szükségünk van, és évtizedekig ne legyen vele gondunk.

Bár árban a minőség magasabb, ha 40 éves időintervallumban gondolkozunk, máris megéri egy kicsit többet fizetni.  

Napelemekből a Németországban gyártott SolarWatt paneleket ajánljuk, inverterből pedig a SolarEdge-et, amellyel okossá tehetjük rendszerünket. 

 

 

 

A bejegyzés trackback címe:

https://napelem.blog.hu/api/trackback/id/tr7511844127

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása